W jakie akcesoria powinien się zaopatrzyć rowerzysta?

Lipiec 13, 2021

Jazda na rowerze to jedna z ulubionych aktywności Polaków. Lubimy zarówno rodzinne wycieczki rowerowe do parku czy lasu, jak i dłuższe trasy, wręcz treningi, z wykorzystaniem tego środka lokomocji. Do tego rower posiada prawie każdy z nas, stąd też zapewne tak duża popularność akurat tego sportu. Jednak musimy pamiętać, że aby jazda na rowerze była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna, jako rowerzyści powinniśmy posiadać dodatkowe akcesoria. Jakie?

Osprzęt roweru

Na początku zajmijmy się samym rowerem. Obecnie nie każdy rodzaj roweru posiada takie samo wyposażenie. Często jest ono związane z konkretnym przeznaczeniem pojazdu. Jednak bez względu na wszystko warto swój rower wyposażyć w dobre oświetlenie. W końcu jest to kwestia naszego bezpieczeństwa. Kolejna sprawa, o której warto pamiętać to mała pompka dopasowana do rodzaju wentylu, jaki mamy w kołach naszego roweru. Kto dużo pedałuje, ten wie, że pompka to często pomijany element wyposażenia, który w konkretnych sytuacjach jest niezastąpiony.

Jeśli lubimy pokonywać rowerem dłuższe trasy, warto też pomyśleć o torbach rowerowych oraz wymianie siodełka z oryginalnego na akcesoryjne. Pozwoli to na bardziej komfortowe pokonywanie kolejnych kilometrów. Podobnie rzecz ma się z chwytami kierownicy. Tutaj także możemy wyposażyć nasz rower w dodatkowe elementy, które poprawią jakość samego podróżowania.

Akcesoria dla rowerzysty

Rower mamy już odpowiednio przygotowany. Teraz pora na nas, czyli na rowerzystów. Tutaj bezwzględnie musimy pamiętać o kasku rowerowym. Tak naprawdę to jedyne nasze zabezpieczenie podczas wypadku. Warto więc nabyć dobry kask i z niego korzystać. Poza tym mamy całą gamę odzieży rowerowej, która także okazać się może bardzo praktyczna i po prostu wygodna. Jednak oddychająca koszulka czy specjalne spodenki rowerowe to nie tylko wygoda, ale też zabezpieczenie przed otarciami czy potówkami.

Kolejna rzecz to rękawiczki. Mogą wydawać się one zbędne, ale na dłuższym wypadzie rowerowym zrozumiemy, dlaczego są tak ważne. Pamiętajmy o jeszcze jednym ważnym elemencie wyposażenia, czyli o bidonie i uchwycie na niego. Uzupełnianie płynów podczas jazdy jest bardzo ważne a picie ze zwykłej butelki mocno utrudnione. Dlatego właśnie bidon to rozwiązanie idealne.

Wróć