Jak wybrać bezpieczny rower dla dziecka?

Wrzesień 30, 2020

Wybór odpowiedniego roweru dla dziecka to ważna decyzja. Sprzęt przeznaczony dla malucha musi być nie tylko solidny i wytrzymały, ale przede wszystkim w pełni bezpieczny. Kwestie bezpieczeństwa zawsze powinny stać na pierwszym miejscu. W tym artykule podpowiemy, na co powinieneś zwrócić uwagę.

Na jakie rowery warto zwracać uwagę?

Rowery przeznaczone dla dzieci wyposażone są w lekko obniżoną ramę. Musi być ona pozbawiona jakichkolwiek ostrych kantów, krawędzi czy wystających elementów, które w przypadku upadku mogłyby doprowadzić do zranienia czy poważnych urazów. Bardzo istotny jest również odpowiedni hamulec. Warto wybierać rowerki wyposażone w tradycyjny hamulec, a także dodatkowo hamulec przedni. Dzięki temu dziecko będzie powoli uczyło się spokojnego i kontrolowanego hamowania.

Rowery dla dzieci muszą być optymalnie dopasowane do wzrostu dziecka oraz długości rąk. Dzieci bardzo szybko rosną, a rodzice, chcąc ograniczyć zbędne wydatki, szukają takiego modelu, który służyłby przez jak najdłuższy czas. Niestety nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Pamiętajmy, że młodsze dzieciaki zupełnie inaczej korzystają z rowerów niż te nieco starsze. Na początku zwykle chodzi przede wszystkim o zabawę, naukę jazdy oraz próbowanie swoich możliwości. W tym przypadku przydatne będą kółka boczne. Po pewnym czasie, gdy maluch zyska już odpowiednią pewność siebie podczas jazdy, można zdecydować się odkręcenie kółek. Polecamy więc rowery dziecięce Northtec, które umożliwiają łatwy montaż i demontaż kółek bocznych. Dodatkowo wyposażone są w wygodny popychacz, który także można z czasem zdemontować.

Rower z supermarketu - czy to dobry pomysł?

Rowery dla dzieci możemy kupić bez większego problemu. Nawet w większych supermarketach często oferowane są kolorowe rowerki w atrakcyjnych cenach. Trzeba jednak ostrożnie podchodzić do tego rodzaju produktów. Rower z supermarketu od nieznanego producenta może nie zapewniać odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Bardzo często ich jakość użytych do jego wykonania komponentów jest dość wątpliwa, podobnie jak wytrzymałość zamontowanego osprzętu. Jazda na takim sprzęcie nie tylko może być dla malucha niekomfortowa, a nawet prowadzić do niebezpiecznych wypadków.

Jeśli chcemy mieć pewność, że zapewniamy dziecku najlepszy rower, lepiej skorzystać z oferty profesjonalnych sklepów, które zapewniają sprzęt renomowanych marek.

Wróć