Czy rower to dobry prezent na komunię?

Październik 15, 2020

Komunia jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego młodego człowieka. Goście zaproszeni na uroczystość, chcą sprawić dziecku prezent. Dziś popularnymi upominkami są komputery, tablety czy telefony komórkowe. Jednak od wielu lat to rower wiedzie prym wśród najlepszych prezentów na komunię. Jest to ponadczasowy podarunek, który uświadamia najmłodszym, że rozrywka nie musi być związana jedynie z elektroniką i można połączyć ją z aktywnością fizyczną.

Jak wybrać rower dla dziecka?

Decydując się na zakup roweru na prezent, należy przede wszystkim przemyśleć, jakie oczekiwania względem jednośladu ma jego przyszły posiadacz. Wśród rowerów dziecięcych najczęściej spotykanymi są rowery miejskie oraz górskie. Przyjęło się, że dziewczynki chętniej korzystają z tych pierwszych, z kolei chłopcy — z drugich. Nie jest to jednak regułą, dlatego warto zastanowić się, po jakiej powierzchni częściej będzie jeździć obdarowywane dziecko. Należy pamiętać, że rower górski pomaga pokonywać trudniejsze przeszkody, ale w przypadku prostych dróg, miejski zapewnia większy komfort jazdy.

Zakup roweru dziecięcego - na co zwrócić uwagę?

Aby rower mógł dobrze służyć dziecku, należy odpowiednio dobrać wielkość jego kół do wzrostu jego przyszłego posiadacza. Najniższe dzieci, których wzrost wynosi do 115-120 cm powinny mieć najmniejsze koła, których średnica wynosi 20 cali. Częściej jednak możliwy jest już zakup roweru z kołami 24-calowymi. Jeśli wzrost dziecka przekracza 150 cm, prezent można wybrać spośród rowerów tradycyjnej wielkości, których koła mają 26 cali. Warto zadbać o bezpieczeństwo i wygodę jego użytkownika. W profesjonalnych sklepach rowerowych dostępne są akcesoria dla rowerzystów, takie jak kaski, ochraniacze czy bidony.

Wróć